22 listopad 2022

Spotkanie z burmistrzem Ciechocinka

zdjęcie: Spotkanie z burmistrzem Ciechocinka / fot. nadesłane/UMWKP
fot. nadesłane/UMWKP
Marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść spotkali się w miniony piątek (18 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim z burmistrzem Ciechocinka Jarosławem Jucewiczem. Rozmawiano o działaniach na rzecz rozwoju miasta i współpracy samorządu miejskiego z marszałkowską spółką Uzdrowisko Ciechocinek, która administruje m.in. ciechocińskimi tężniami.
REKLAMA

Zależy nam, by marka Ciechocinek stała się top marką europejskiego kurortu – mówi  marszałek Piotr Całbecki.

Gospodarz złożył naszemu gościowi gratulacje w związku z niedawnym wyborem na urząd burmistrza i życzył sukcesów w wypełnianiu mandatu.

Podczas spotkania nakreślono m.in. plan działań dotyczących rewitalizacji nieczynnego od wielu lat, a wcześniej stanowiącego jedną z lokalnych atrakcji, ciechocińskiego basenu solankowego. Sprawa nie jest prosta, bo obiekt pozostaje obecnie w prywatnych rękach. Ze względu na wagę problemu marszałek Piotr Całbecki zaproponował, by w tej sprawie doszło wkrótce do spotkania z posłami na Sejm i przedstawicielami rządu.

Wśród poruszanych tematów znalazły się także m.in. rozbudowa ścieżek rowerowych łączących Ciechocinek z Toruniem i Włocławkiem, przywrócenie połączeń kolejowych do Ciechocinka, a także ekologiczne systemy grzewcze i ekologiczny transport publiczny, które powinny radykalnie poprawić stan powietrza w Perle Kujaw. Członek zarządu województwa Sławomir Kopyść podkreślił, że istotne jest tu planowanie działań obliczonych na wiele lat.

Burmistrz Jarosław Jucewicz podziękował marszałkowi województwa za dostrzeganie potrzeb Ciechocinka i to, że znajdzie ono wyraz w dokumentach dotyczących planowania wydatkowania środków europejskich dla naszego województwa perspektywy 2021-2027. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Ciechocinek
2.7°C
wschód słońca: 07:43
zachód słońca: 15:29
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Ciechocinku

kiedy
2022-12-19 15:00
miejsce
Kino Zdrój, Ciechocinek, Żelazna 5
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-19 19:00
miejsce
Kino Zdrój, Ciechocinek, Żelazna 5
wstęp biletowany